اسنپ آن اسمایل بهتر است یا لمینت ثابت دندان

هر کدام از ما علاقه‌مند به داشتن لبخندی دلنشین و چهره‌ای زیبا هستیم. چگونه می‌توانیم دندان‌هایی به اصطلاح هالیوودی داشته باشیم؟ با پیشرفته شدن علم و تکنولوژی قطعاً روش‌های درمان دندانپزشکی که جنبه زیبایی نیز دارد افزایش پیدا کرده است. معمولا افراد با عجولانه تصمیم گرفتن و یا عدم مشاوره با یک دندانپزشک ماهر نمی‌توانند راه کار مناسبی را انتخاب کنند. لمینت دندان نیز از راه‌های اصلاح طرح لبخند است و در برخی موارد با اسنپ آن اسمایل تفاوت دارد. شما می‌توانید با توجه به وضعیت دندان‌های خودتان و اطلاعات کامل درباره معایب و مزایای هر کدام بهترین را برگزینید.

اسنپ آن اسمایل چیست؟

اسنپ آن اسمایل در واقع نوعی روکش دندان بسیار فوری و یا لمینت‌های متحرک برای اصلاح طرح لبخند و گزینه‌ای برای زیبایی و جذابیت بیشتر دندان‌ها است. snap-on-smile برای هر شخص کاملاً منحصربه‌فرد و بسته به اندازه دندان و فک هر فرد ساخته می‌شود. همچنین اسنپ آن اسمایل از جنس رزین بوده و از نظر ظرافت و وزن بسیار نازک و سبک هستند تا با قرار دادن آن‌ها دندان‌ها حجیم و یا سنگین نشوند. قرار دادن این پلاک‌ها بر روی دندان‌های شما هر گونه عیب و ایراد و تیرگی دندان، لب پریدگی، ساییدگی، عدم تقارن و… را می‌پوشاند.

باید توجه داشته باشید که اسنپ آن اسمایل را نمی‌توان از دسته دندان‌های مصنوعی به شمار آورد چرا که از نوع پروتز دندان مصنوعی نیست. قرارگیری آنها روی دندان ها بسیار ساده بوده و به راحتی بر روی دندان‌های طبیعی فیکس میشوند و ظاهری زیبا به لبخند فرد میبخشند.

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

لمینت دندان و کاربرد آن

لمینت یا ونیر دندان لایه بسیار نازکی است که برای بهبود شکل ظاهری دندان و اصلاح طرح لبخند افراد برای داشتن لبخندی زیبا طراحی شده است. لمینت دندان نیز بر اساس نیاز دندان فرد مراجعه‌کننده ساخته می‌شود و هر گونه عیب و ایراد کلی را از جمله شکستگی، لب پر بودن دندان، رنگ نامناسب، اندازه و فرم نامتوازن دندان ها و… را اصلاح می‌کند. لمینت دندان نه تنها از جنبه زیبایی بلکه با مقاوم کردن مینای دندان می‌تواند از رساندن آسیب‌های جدی‌تر به دندان حفاظت نماید. لمینت‌ها نیز در جنس‌های مختلف از جمله کامپوزیت رزین و یا پرسلن  قرار دارند.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  پلاک دندانی چیست؟

اگر می‌خواهید لمینت دندان شما مقاومت بیشتری در برابر رنگ و دیگر عوامل خارجی داشته باشد لمینت دندان پرسلن بهتر عمل خواهد است. علاوه بر اینکه لمینت دندان پرسلن استقامت و ماندگاری بیشتری دارد می‌توان گفت که از نظر رنگ نیز به دندان‌های طبیعی نزدیک‌تر هستند، از این رو ترجیج اکثر افراد استفاده از لمینت دندان از جنس پرسلن است. بهترین راه برای اینکه متوجه شوید چه نوع لمینتی برای دندان‌های شما متناسب است، مشورت کردن با یک دندانپزشک مختصص خواهد بود. اکنون برای آشنایی بیشتر به برخی از کاربردهای آن اشاره خواهیم کرد:

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

پر کردن فاصله اضافی بین دندان ها

بسیاری از افراد که دچار دیاستم و یا فاصله بین دندانی هستند از دندان‌های خود راضی نبوده و از فاصله بین دندان‌های خود احساس خوشایندی ندارند. دیاستم گاهی فقط بر جنبه زیبایی فرد تأثیر می‌گذارد و در مواقع دیگر علاوه بر زیبایی، مشکلات دیگری نیز مانند اختلال در نحوه صحیح ادای کلمات ایجاد می‌کند. بنابراین لمینت کردن دندان از بهترین روش ها برای بستن فاصله بین دندان‌ها خواهد بود.

تغییر رنگ دندان ها

سفید کردن دندان‌ها مهم‌ترین دلیلی است که مراجعین برای لمینت کردن دندان به کلینیک مراجعه می‌کنند. نوشیدنی‌های رنگی، مصرف بیش از حد خوراکی‌های رنگدانه‌دار، استعمال دخانیات از جمله سیگار، مصرف برخی داروها و… می‌توانند هر کدام دلایلی برای تیرگی دندان‌ها باشند. بنابراین لمینت دندان برای رفع بد رنگی و زردی دندان بسیار موثر و پرطرفدار است.

برطرف کردن بی نظمی های جزئی دندان

برخی از نامرتبی‌ها و نامنظمی‌های جزئی دندان‌ها به وسیله انجام لمینت دندان قابل اصلاح هستند. باید توجه داشته باشید که لمینت دندان صرفاً برای بی نظمی های کم دندانی کاربرد دارد و اگر دندان‌های شما نیاز به منظم کردن بسیار دارد از روش‌های دیگر همچون ارتودنسی کمک بگیرید.

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

اصلاح و ترمیم لب پریدگی و شکستگی دندان

به دلایل مختلفی افراد ممکن است دچار شکستگی و یا لب پر شدن دندان‌ها شوند که می‌تواند تأثیر زیادی بر روی زیبایی فرد داشته باشد. خوردن یک غذای سفت و یا ضربه شدید به صورت و دندان می‌تواند سبب بروز چنین مشکلی شود. بنابراین اگر شما نیز جزء آن دسته از افراد هستید که دچار چنین اتفاقی شده‌اید از لمینت دندان بهره بگیرید.

بر طرف کردن حالت دندانه ای لبه دندان ها

 گاهی اوقات به دلایل مختلف مانند مشکلات وراثتی و ژنتیکی و یا دندان قروچه و… می‌تواند باعث ساییدگی دندان و یا ایجاد دندانه در لبه آن بشود. شما می‌توانید این مشکلات را نیز با انجام لمینت دندان برطرف نمایید.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  همه چیز درباره بلیچینگ دندان در خانه

تغییر شکل دادن دندان ها

اصلاح فرم دندان‌ها نیز از دیگر کاربردهای رایج و شایع لمینت دندان محسوب می‌شود. دندان‌هایی که نسبت به دیگر دندان‌های مجاور کوتاه و یا بلندتر و نامتوازن هستند را می‌توانید با انجام لمینت دندان اصلاح نمایید.

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

مزایای اسنپ آن اسمایل

اسنپ آن اسمایل نیز از جمله راه‌های زیبایی در حیطه رشته دندانپزشکی به شمار می‌رود که از مزایایی زیادی برخوردار است. انجام این پروسه نیازی به بیهوشی، تزریق و بی‌حسی و دیگر موارد نداشته و انجام آن بدون درد خواهد بود. همچنین بر خلاف دیگر روش‌های درمانی مشابه نیازی به تراش مینای دندان نیز نخواهد بود. هر گاه احساس کردید که از وجود آن راضی نیستید می‌توانید به راحتی آن را برداشته و دندان‌های اصلی خودتان را داشته باشید. همچنین معمولا ضمانت و گارانتی برخوردار بوده تا در صورت بروز هر گونه مشکل جانبی به کلینیک جهت ترمیم مراجعه نمایید. اکنون به بیان برخی از مزایای دیگر اسنپ آن اسمایل می‌پردازیم:

 • محافظت و جلوگیری از آسیب و صدمه به دندان اصلی
 • کم بودن تعرفه‌ها
 • نداشتن هیچ گونه محدودیت در خوردن و آشامیدن
 • ممانعت از رسیدن آسیب به دندان در افرادی که عادت‌هایی مانند دندان قروچه دارند.
 • اسنپ آن اسمایل نیازی به تغییر فرم دندان و آماده‌سازی از قبل نداشته و برگشت‌پذیر است.
 • درد، تزریق و بیهوشی نیز ندارد.
 • سقف دندان را نمی‌پوشاند و بسیار سبک و راحت خواهد بود.
 • به لثه‌ها پیچ نمی‌شود و در نتیجه آسیب و صدمه‌ای به لثه‌ها نیز وارد نمی‌کند.
 • در مقایسه با ارتودنسی و ایمپلنت دندان روند درمانی بسیار کوتاه‌تر و آسان‌تری نیز دارد.
اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

مزایای لمینت دندان

لمینت دندان قطعاً یکی از راه‌های بسیار جذاب و پرطرفدار برای زیبایی دندان و داشتن دندان‌های درخشان است. حال شما را با مزایای لمینت دندان آشنا می‌کنیم:

 • جنس سرامیکی لمینت به راحتی برای بافت لثه قابل تحمل است.
 • انتخاب رنگ لمینت‌ها کاملاً سلیقه‌ای است اما معمولا از رنگ طبیعی برای این منظور استفاده میشود.
 • لمینت دندان این قابلیت را دارد که تیره‌ترین دندان‌ها را نیز کاملاً سفید و روشن کند.
 • در برخی موارد لمینت دندان ممکن است برای رفع مشکلات جزئی دندان‌های کج و روی هم رفته و شکسته و لب پر نیز توصیه شود.
 • لمینت دندان برای هر فرد منحصربه‌فرد طراحی می‌شود و بسیار شبیه دندان‌های طبیعی فرد خواهد بود. در برخی موارد حتی تشخیص لمینت دندان با دندان طبیعی شما سخت می‌شود.
 • جنس لمینت دندان به گونه‌ای است که در برابر لکه‌های قهوه و چای و مصرف دخانیات و دیگر عوامل در مقایسه با دندان‌های طبیعی مقاوم‌تر هستند.
 • به اصطلاح لمینت دندان یک رویکرد بسیار محافظه کارانه برای تغییر فرم و رنگ نامناسب دندان است. تغییر شکل و تراش اولیه زیادی برای ونیرها احتیاج نیست در صورتی که روکش‌ها برای تأثیرگذاری نیاز به تراش و آماده‌سازی بیشتری دارند.
اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

مقایسه اسنپ آن اسمایل و لمینت دندان

همان طور که می‌دانیم اسنپ آن اسمایل و لمینت دندان هر دو برای اصلاح طرح لبخند و سفید کردن و پوشاندن عیب‌های جزئی دندان انجام می‌شود. مهم‌ترین مزیتی که اسنپ آن اسمایل نسبت به لمینت دندان دارد ارزان قیمت‌تر بودن آن است. نصب و جابه‌جایی اسنپ آن اسمایل بسیار راحت و حتی قرار دادن آن بدون نیاز به متخصص توسط خود فرد نیز قابل انجام خواهد بود. پوشش کامل ایرادات ظاهری دندان، هزینه مناسب، استفاده از اسنپ آن اسمایل به صورت موقتی و… نمونه‌هایی از مزایای اسنپ آن اسمایل در مقایسه با لمینت دندان دارد.

شاید این مطلب نیز برای شما مفید باشد:  آیا پس از مسواک زدن باید دهان خود را با آب بشویید؟

نحوه قرارگیری بزرگ‌ترین تفاوت اسنپ آن اسمایل نسبت به لمینت دندان است. لمینت دندان از جنس سرامیک مستحکم و به مینای دندان پیوند داده می‌شود در حالی که اسنپ آن اسمایل بعد از هر دورهمی دوستانه به سادگی توسط فرد قابل برداشتن خواهد بود. لمینت دندان حتی می‌تواند بیش از 10 سال نیز بدون هیچ مشکلی عیب ظاهری دندان را بپوشاند و سالم بماند. لمینت دندان کاملاً اختصاصی برای هر فرد قالب‌گیری و ساخته می‌شود تا عیوب ظاهری دندان برطرف شود. لمینت‌ها از نظر تنوع رنگ بسیار گسترده هستند و همچنین زیبایی آن فوق‌العاده است. اسنپ آن اسمایل از نظر استقامت و ماندگاری رنگ اولیه در برابر زرد شدن و شکستگی در مقایسه با لمینت دندان ضعیف‌تر خواهند بود. بنابراین نگهداری و محافظت از اسنپ آن اسمایل در مقایسه با لمینت دندان نیاز به دقت بیشتری دارد.

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

اسنپ آن اسمایل یا لمینت دندان

سوالات متداول

 • عمر و ماندگاری اسنپ آن اسمایل بیشتر است یا لمینت دندان؟

عمر و میزان ماندگاری هر کدام از دو روش اسنپ آن اسمایل و لمینت دندان به نگهداری و مراقبت خود شخص بستگی دارد. گاهی اوقات فرد با قرار دادن اسنپ آن اسمایل در روز اول پلاک را می‌شکند و یا با درست نگه داشتن تا 10 سال از آن استفاده می‌کند، اما در حالت کلی لمینت دندان از طول عمر و ماندگاری بیشتری برخوردار است.

جمع بندی

اسنپ آن اسمایل و لمینت دندان هر دو از روش‌های نوین علم دندانپزشکی هستند که برای پوشاندن عیوب ظاهری دندان به کار برده می‌شوند. لمینت دندان لایه ای نازک بوده که به دندان های فرد پیوند می‌خورد در حالی که اسنپ آن اسمایل لمینت پلاستیکی متحرک است. لمینت دندان نسبت به اسنپ آن اسمایل هزینه بالاتری دارد اما ماندگاری و رنگ‌های آن متنوع‌تر و همچنین برای هر فرد اختصاصی طراحی و ساخته می‌شود. ماندگاری و استقامت هر کدام از دو روش کاملاً بستگی به نگهداری خود فرد دارد.

0 پاسخ

پاسخ دهید

میخواهید به بحث بپیوندید؟
مشارکت رایگان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code