دندانپزشکی اطفال

درمان انواع مشکلات دندانهای کودکان

دندانپزشک اطفال و کودکان، یکی از 10 تخصص دندانپزشکی است که توسط آکادمی انجمن دندانپزشکی آمریکا به رسمیت شناخته شده است که شامل بهداشت عمومی دندانپزشکی، اندونتیکس، آسیب شناسی دهان و فک و صورت، رادیولوژی دهان و صورت، جراحی دهان و فک و صورت، ارتودنسی و ارتوپدی دندانپزشکی، پریودنتیکس و پروتز دندان است.

دندانپزشک اطفال پزشکی است که که در طول دوران تحصیلی خود به مطالعه و بررسی مهارت های لازم برای مراقبت از دندان، لثه، شناخت بیماریها و دهان کودکان می پردازد.

پیچیده ترین قسمت فعالیت و درمان دندانپزشک ها، مربوط به نوزادان می باشد. نوزادان در اولین برخورد شروع به گریه می کنند و باز کردن دهانشان برای معاینه کاری بس دشوار است، ولی دندانپزشکان اطفال این تخصص ها و مهارت ها را دارا می باشند. پس از این نظر خیالتان راحت باشد؛

کودکان در 6 ماهه اول زندگی خود شروع به درآوردن دندان می کنند و در سن 6 تا 7 سالگی هم شروع به از دست دادن اولین مجموعه دندانهای شیری خود می کنند که در نهایت دندانهای دائمی و ثانویه جایگزین می شوند.

در کلینیک دندانپزشکی دکتر شهاب هاشم زاده کلیه درمان های دندانپزشکی اطفال انجام میگیرد

طول عمر دندان عصب ‌کشی شده

/
خراب شدن دندان عصب ‌کشی شده چه عواقبی دارد؟ راهکارهایی افزایش طول عمر دندان عصب ‌کشی شده؟ عوامل اثرگذار بر ماندگاری دندان عصب‌ کشی شده

درمان مجدد ریشه یا عصب ‌کشی مجدد چیست؟

/
به چه علت درمان مجدد ریشه انجام می‌ شود؟ پس از عصب‌ کشی مجدد دندان چه مراقبت ‌هایی باید داشته باشیم؟   آیا درمان مجدد ریشه درد دارد؟

پانسمان موقت دندان و کاربردهای آن

/
پانسمان موقت دندان چه زمانی لازم است؟ به چه دلایلی فرد پس از انجام پانسمان دندان احساس درد دارد؟ پانسمان موقت دندان چیست ؟

مقالات دندانپزشکی اطفال

نمونه های دندانپزشکی اطفال